0412CDMCBDS-100MC.pdf
| 이미지 |
| Package/Case | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD |
| Series | 0412CDMCB/DS | 0412CDMCB/DS | 0412CDMCB/DS | 0412CDMCB/DS | 0412CDMCB/DS |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.6A | 1.6A | 1.6A | 1.6A | 1.6A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 370mOhm | 370mOhm | 370mOhm | 370mOhm | 370mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |