501S42E6R8BV4E.pdf
| 이미지 |
| Series | E | E | E | E | E |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 6.8 pF | 6.8 pF | 6.8 pF | 6.8 pF | 6.8 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) |