6000-1R5M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 6000-1R5M.
| 이미지 |
| 제조업체 | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 6000 | 6000 | 6000 | 6000 | 6000 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 8.5 A | 8.5 A | 8.5 A | 8.5 A | 8.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 16mOhm Max | 16mOhm Max | 16mOhm Max | 16mOhm Max | 16mOhm Max |
| Q@Freq | 20 @ 7.96MHz | 20 @ 7.96MHz | 20 @ 7.96MHz | 20 @ 7.96MHz | 20 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 130MHz | 130MHz | 130MHz | 130MHz | 130MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |