A22L-DY-12A-01A.pdf
| 이미지 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | A22 | A22 | A22 | A22 | A22 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Circuit | SPST-NC | SPST-NC | SPST-NC | SPST-NC | SPST-NC |
| SwitchFunction | On-Off | On-Off | On-Off | On-Off | On-Off |
| CurrentRating(Amps) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 110 V | 110 V | 110 V | 110 V | 110 V |
| VoltageRating-DC | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| IlluminationTypeColor | LED, Yellow | LED, Yellow | LED, Yellow | LED, Yellow | LED, Yellow |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia |