ABC2-4.9152MHZ-4-T.pdf
| 이미지 |
| 제조업체 | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABC2 | ABC2 | ABC2 | ABC2 | ABC2 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.465 L x 0.217 W (11.80mm x 5.50mm) | 0.465 L x 0.217 W (11.80mm x 5.50mm) | 0.465 L x 0.217 W (11.80mm x 5.50mm) | 0.465 L x 0.217 W (11.80mm x 5.50mm) | 0.465 L x 0.217 W (11.80mm x 5.50mm) |