ALA8DF271CC400.pdf
| 이미지 |
| 제조업체 | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ALA8D | ALA8D | ALA8D | ALA8D | ALA8D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 270 µF | 270 µF | 270 µF | 270 µF | 270 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 558.2mOhm @ 100Hz | 558.2mOhm @ 100Hz | 558.2mOhm @ 100Hz | 558.2mOhm @ 100Hz | 558.2mOhm @ 100Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.12 A @ 100 Hz | 2.12 A @ 100 Hz | 2.12 A @ 100 Hz | 2.12 A @ 100 Hz | 2.12 A @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 4.62 A @ 10 kHz | 4.62 A @ 10 kHz | 4.62 A @ 10 kHz | 4.62 A @ 10 kHz | 4.62 A @ 10 kHz |
| Impedance | 233.4 mOhms | 233.4 mOhms | 233.4 mOhms | 233.4 mOhms | 233.4 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) |