ATMEGA48V-10PI.pdf
| 이미지 |
| Package/Case | 28-DIP (0.300", 7.62mm) | 28-DIP (0.300", 7.62mm) | 28-DIP (0.300", 7.62mm) | 28-DIP (0.300", 7.62mm) | 28-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | AVR® ATmega | AVR® ATmega | AVR® ATmega | AVR® ATmega | AVR® ATmega |
| ProductStatus | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| CoreProcessor | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz |