C0805C331F2GAC7800.pdf
| 이미지 |
| 제조업체 | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 pF | 330 pF | 330 pF | 330 pF | 330 pF |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) |