| 이미지 |
| Series | CGA | CGA | CGA | CGA | CGA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X8R | X8R | X8R | X8R | X8R |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) |