CTSCH875DF-271K.pdf
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 270 µH | 270 µH | 270 µH | 270 µH | 270 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | - | - | - | - | - |
| Current-Saturation(Isat) | 450mA | 450mA | 450mA | 450mA | 450mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 860mOhm Max | 860mOhm Max | 860mOhm Max | 860mOhm Max | 860mOhm Max |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |