Panasonic Electronic Components ECA-1HEN100
부품 번호
ECA-1HEN100
데이터시트
韩语版ECA-1HEN100.pdf
설명
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
수량
결제
payment
배송
payment
Product details
1. How to order ECA-1HEN100 on 부동통신(심천)그룹유한회사?
3. Are the ECA-1HEN100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECA-1HEN100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECA-1HEN100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
이미지 ECA-1HEN100B ECA-1EEN100 ECA-1EEN330 ECA-1EEN101 ECA-1HEN470
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series GA-A (Bi-polar) GA-A (Bi-polar) GA-A (Bi-polar) GA-A (Bi-polar) GA-A (Bi-polar)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
Lifetime@Temp 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Polarization Bi-Polar Bi-Polar Bi-Polar Bi-Polar Bi-Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 85 mA @ 10 kHz 85 mA @ 10 kHz 85 mA @ 10 kHz 85 mA @ 10 kHz 85 mA @ 10 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
Size/Dimension 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max) 0.480 (12.20mm) 0.480 (12.20mm) 0.480 (12.20mm) 0.480 (12.20mm) 0.480 (12.20mm)