ECE-A0JKS331Q.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECE-A0JKS331Q.
| 이미지 |
| Series | KS | KS | KS | KS | KS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 130 mA @ 120 Hz | 130 mA @ 120 Hz | 130 mA @ 120 Hz | 130 mA @ 120 Hz | 130 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |