ECO-S2GB391EA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECO-S2GB391EA.
| 이미지 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | TS-HB | TS-HB | TS-HB | TS-HB | TS-HB |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 390 µF | 390 µF | 390 µF | 390 µF | 390 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 425mOhm @ 120Hz | 425mOhm @ 120Hz | 425mOhm @ 120Hz | 425mOhm @ 120Hz | 425mOhm @ 120Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.55 A @ 120 Hz | 1.55 A @ 120 Hz | 1.55 A @ 120 Hz | 1.55 A @ 120 Hz | 1.55 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.767 A @ 100 kHz | 1.767 A @ 100 kHz | 1.767 A @ 100 kHz | 1.767 A @ 100 kHz | 1.767 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.575 (40.00mm) | 1.575 (40.00mm) | 1.575 (40.00mm) | 1.575 (40.00mm) | 1.575 (40.00mm) |