ECQ-E6104JF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECQ-E6104JF.
| 이미지 |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ECQ-E(F) | ECQ-E(F) | ECQ-E(F) | ECQ-E(F) | ECQ-E(F) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| VoltageRating-DC | 630V | 630V | 630V | 630V | 630V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm) | 0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm) | 0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm) | 0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm) | 0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |