ECW-FA2J274JB.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-FA2J274JB.
| 이미지 |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ECW-F(A) | ECW-F(A) | ECW-F(A) | ECW-F(A) | ECW-F(A) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.27 µF | 0.27 µF | 0.27 µF | 0.27 µF | 0.27 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 630V | 630V | 630V | 630V | 630V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.717 L x 0.307 W (18.20mm x 7.80mm) | 0.717 L x 0.307 W (18.20mm x 7.80mm) | 0.717 L x 0.307 W (18.20mm x 7.80mm) | 0.717 L x 0.307 W (18.20mm x 7.80mm) | 0.717 L x 0.307 W (18.20mm x 7.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.705 (17.90mm) | 0.705 (17.90mm) | 0.705 (17.90mm) | 0.705 (17.90mm) | 0.705 (17.90mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |