EEU-FC1A681B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEU-FC1A681B.
| 이미지 |
| Series | FC | FC | FC | FC | FC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 680 µF | 680 µF | 680 µF | 680 µF | 680 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 566.3 mA @ 120 Hz | 566.3 mA @ 120 Hz | 566.3 mA @ 120 Hz | 566.3 mA @ 120 Hz | 566.3 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 755 mA @ 100 kHz | 755 mA @ 100 kHz | 755 mA @ 100 kHz | 755 mA @ 100 kHz | 755 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 90 mOhms | 90 mOhms | 90 mOhms | 90 mOhms | 90 mOhms |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) |