EEU-FC1E181BJ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEU-FC1E181BJ.
| 이미지 |
| Series | FC | FC | FC | FC | FC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 180 µF | 180 µF | 180 µF | 180 µF | 180 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 360.8 mA @ 120 Hz | 360.8 mA @ 120 Hz | 360.8 mA @ 120 Hz | 360.8 mA @ 120 Hz | 360.8 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | 117 mOhms | 117 mOhms | 117 mOhms | 117 mOhms | 117 mOhms |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |