ELJ-QF2N4DF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-QF2N4DF.
| 이미지 |
| Series | QF | QF | QF | QF | QF |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 2.4 nH | 2.4 nH | 2.4 nH | 2.4 nH | 2.4 nH |
| Tolerance | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH |
| CurrentRating(Amps) | 400 mA | 400 mA | 400 mA | 400 mA | 400 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 100mOhm Max | 100mOhm Max | 100mOhm Max | 100mOhm Max | 100mOhm Max |
| Q@Freq | 10 @ 100MHz | 10 @ 100MHz | 10 @ 100MHz | 10 @ 100MHz | 10 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 5.5GHz | 5.5GHz | 5.5GHz | 5.5GHz | 5.5GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |