LCB1/0-12H-X.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCB1/0-12H-X.
| 이미지 |
| 제조업체 | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Color | Pink | Pink | Pink | Pink | Pink |
| Features | - | - | - | - | - |
| Insulation | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated |
| Wire Gauge | 1/0 AWG | 1/0 AWG | 1/0 AWG | 1/0 AWG | 1/0 AWG |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Termination | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel |
| Stud/Tab Size | 1/2 Stud | 1/2 Stud | 1/2 Stud | 1/2 Stud | 1/2 Stud |
| Tab Thickness | 0.120" (3.05mm) | 0.120" (3.05mm) | 0.120" (3.05mm) | 0.120" (3.05mm) | 0.120" (3.05mm) |
| Length - Overall | - | - | - | - | - |
| Width - Outer Edges | 0.800" (20.32mm) | 0.800" (20.32mm) | 0.800" (20.32mm) | 0.800" (20.32mm) | 0.800" (20.32mm) |