LCMC25-8-L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCMC25-8-L.
| 이미지 |
| 제조업체 | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | LCMC | LCMC | LCMC | LCMC | LCMC |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Color | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Insulation | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated |
| Wire Gauge | 25mm² | 25mm² | 25mm² | 25mm² | 25mm² |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Termination | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel |
| Stud/Tab Size | M8 Stud | M8 Stud | M8 Stud | M8 Stud | M8 Stud |
| Tab Thickness | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) |
| Terminal Type | Ring, Tubular | Ring, Tubular | Ring, Tubular | Ring, Tubular | Ring, Tubular |
| Length - Overall | 3.669" (93.19mm) | 3.669" (93.19mm) | 3.669" (93.19mm) | 3.669" (93.19mm) | 3.669" (93.19mm) |
| Width - Outer Edges | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) |