LP2987AIMM-3.2.pdf
| 이미지 |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 120 µA | 120 µA | 120 µA | 120 µA | 120 µA |
| Current-Supply(Max) | 3.7 mA | 3.7 mA | 3.7 mA | 3.7 mA | 3.7 mA |
| PSRR | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) |