LTR10EVHFLR430.pdf
| 이미지 |
| Series | LTR | LTR | LTR | LTR | LTR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 430 mOhms | 430 mOhms | 430 mOhms | 430 mOhms | 430 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±150ppm/°C | ±150ppm/°C | ±150ppm/°C | ±150ppm/°C | ±150ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) | 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) | 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) | 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) | 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |