Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR20100CT.
| 이미지 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 840 mV @ 10 A | 840 mV @ 10 A | 840 mV @ 10 A | 840 mV @ 10 A | 840 mV @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 50 nA @ 100 V | 50 nA @ 100 V | 50 nA @ 100 V | 50 nA @ 100 V | 50 nA @ 100 V |