Diodes Incorporated MBR20200CT-E1
부품 번호
MBR20200CT-E1
제조업체
Diodes Incorporated
카테고리:
ダイオード - 整流器 - アレイ
패키지
TO-220-3
데이터시트
韩语版MBR20200CT-E1.pdf
설명
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220
수량
결제
payment
배송
payment
Product details
1. How to order MBR20200CT-E1 on 부동통신(심천)그룹유한회사?
3. Are the MBR20200CT-E1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR20200CT-E1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR20200CT-E1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 50 µA @ 200 V 50 µA @ 200 V 50 µA @ 200 V 50 µA @ 200 V 50 µA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C