MIC5209-3.3BM.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MIC5209-3.3BM.
| 이미지 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.6V @ 500mA | 0.6V @ 500mA | 0.6V @ 500mA | 0.6V @ 500mA | 0.6V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 170 µA | 170 µA | 170 µA | 170 µA | 170 µA |
| Current-Supply(Max) | 25 mA | 25 mA | 25 mA | 25 mA | 25 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) |