MXLPLAD6.5KP15A.pdf
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 16.7V | 16.7V | 16.7V | 16.7V | 16.7V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 24.4V | 24.4V | 24.4V | 24.4V | 24.4V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 267A | 267A | 267A | 267A | 267A |
| Power-PeakPulse | 6500W (6.5kW) | 6500W (6.5kW) | 6500W (6.5kW) | 6500W (6.5kW) | 6500W (6.5kW) |