MXLRT100KP40AE3.pdf
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 44.4V | 44.4V | 44.4V | 44.4V | 44.4V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 78.6V | 78.6V | 78.6V | 78.6V | 78.6V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | - | - | - | - | - |
| Power-PeakPulse | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) |