MXLRT100KP43CA.pdf
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 43V | 43V | 43V | 43V | 43V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 47.8V | 47.8V | 47.8V | 47.8V | 47.8V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 84.5V | 84.5V | 84.5V | 84.5V | 84.5V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | - | - | - | - | - |
| Power-PeakPulse | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) | 100000W (100kW) |