PM105S-470M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM105S-470M.
| 이미지 |
| 제조업체 | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | PM105S | PM105S | PM105S | PM105S | PM105S |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.17 A | 1.17 A | 1.17 A | 1.17 A | 1.17 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 180mOhm Max | 180mOhm Max | 180mOhm Max | 180mOhm Max | 180mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 14MHz | 14MHz | 14MHz | 14MHz | 14MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz |