PM1210-1R2J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM1210-1R2J.
| 이미지 |
| 제조업체 | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | PM1210 | PM1210 | PM1210 | PM1210 | PM1210 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1.2 µH | 1.2 µH | 1.2 µH | 1.2 µH | 1.2 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 390 mA | 390 mA | 390 mA | 390 mA | 390 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 750mOhm Max | 750mOhm Max | 750mOhm Max | 750mOhm Max | 750mOhm Max |
| Q@Freq | 28 @ 7.96MHz | 28 @ 7.96MHz | 28 @ 7.96MHz | 28 @ 7.96MHz | 28 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |