Diodes Incorporated SDM40E20LC-7-79
부품 번호
SDM40E20LC-7-79
제조업체
Diodes Incorporated
카테고리:
ダイオード - 整流器 - アレイ
패키지
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
데이터시트
SDM40E20LC-7-79.pdf
설명
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SOT23-3
수량
결제
payment
배송
payment
Product details
1. How to order SDM40E20LC-7-79 on 부동통신(심천)그룹유한회사?
3. Are the SDM40E20LC-7-79 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDM40E20LC-7-79?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 400mA (DC) 400mA (DC) 400mA (DC) 400mA (DC) 400mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 310 MV @ 100 mA 310 MV @ 100 mA 310 MV @ 100 mA 310 MV @ 100 mA 310 MV @ 100 mA
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 250 µA @ 20 V 250 µA @ 20 V 250 µA @ 20 V 250 µA @ 20 V 250 µA @ 20 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C