SP2-DC36V.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP2-DC36V.
| 이미지 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | SP | SP | SP | SP | SP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Socketable | Socketable | Socketable | Socketable | Socketable |
| CoilVoltage | 36VDC | 36VDC | 36VDC | 36VDC | 36VDC |
| ContactRating(Current) | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A |
| SwitchingVoltage | 250VAC, 30VDC - Max | 250VAC, 30VDC - Max | 250VAC, 30VDC - Max | 250VAC, 30VDC - Max | 250VAC, 30VDC - Max |
| CoilCurrent | 8.3 mA | 8.3 mA | 8.3 mA | 8.3 mA | 8.3 mA |
| CoilType | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching |
| Features | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) | Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm) |
| SealRating | - | - | - | - | - |
| CoilInsulation | - | - | - | - | - |
| MustOperateVoltage | 25.2 VDC | 25.2 VDC | 25.2 VDC | 25.2 VDC | 25.2 VDC |
| MustReleaseVoltage | 3.6 VDC | 3.6 VDC | 3.6 VDC | 3.6 VDC | 3.6 VDC |
| OperateTime | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms |
| ReleaseTime | 20 ms | 20 ms | 20 ms | 20 ms | 20 ms |
| OperatingTemperature | -50°C ~ 60°C | -50°C ~ 60°C | -50°C ~ 60°C | -50°C ~ 60°C | -50°C ~ 60°C |