SPH201610H100MT.pdf
| 이미지 |
| Series | SPH | SPH | SPH | SPH | SPH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 450 mA | 450 mA | 450 mA | 450 mA | 450 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 550mA | 550mA | 550mA | 550mA | 550mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 1.02Ohm Max | 1.02Ohm Max | 1.02Ohm Max | 1.02Ohm Max | 1.02Ohm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |