SQP40AJB-4K7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SQP40AJB-4K7.
| 이미지 |
| 제조업체 | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SQP | SQP | SQP | SQP | SQP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 40W | 40W | 40W | 40W | 40W |
| TemperatureCoefficient | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.748 x 0.709 Rectangular x 3.543 L (19.00mm x 18.00mm x 90.00mm) | 0.748 x 0.709 Rectangular x 3.543 L (19.00mm x 18.00mm x 90.00mm) | 0.748 x 0.709 Rectangular x 3.543 L (19.00mm x 18.00mm x 90.00mm) | 0.748 x 0.709 Rectangular x 3.543 L (19.00mm x 18.00mm x 90.00mm) | 0.748 x 0.709 Rectangular x 3.543 L (19.00mm x 18.00mm x 90.00mm) |