SR151A820JAA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151A820JAA.
| 이미지 |
| 제조업체 | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SkyCap® SR | SkyCap® SR | SkyCap® SR | SkyCap® SR | SkyCap® SR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 82 pF | 82 pF | 82 pF | 82 pF | 82 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) |