WLAR025FE.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WLAR025FE.
| 이미지 |
| 제조업체 | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk |
| Series | WL | WL | WL | WL | WL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.100 Dia x 0.200 L (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 Dia x 0.200 L (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 Dia x 0.200 L (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 Dia x 0.200 L (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 Dia x 0.200 L (2.54mm x 5.08mm) |