SBRT10A100CTL-13.pdf
| 이미지 |
| 부품 번호 | SBRT60U50CT | SBRT10A100CTL-13 | SBRT30A45CTFP | SBRT30A100CT | SBRT30A100CTFP |
| Packaging | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) |
| Series | TrenchSBR | TrenchSBR | TrenchSBR | TrenchSBR | TrenchSBR |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Super Barrier | Super Barrier | Super Barrier | Super Barrier | Super Barrier |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 780 mV @ 5 A | 780 mV @ 5 A | 780 mV @ 5 A | 780 mV @ 5 A | 780 mV @ 5 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 180 µA @ 100 V | 180 µA @ 100 V | 180 µA @ 100 V | 180 µA @ 100 V | 180 µA @ 100 V |