SRN2012T-2R2K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRN2012T-2R2K.
| 이미지 |
| 부품 번호 | SRN2012T-2R2K | SRN2012T-4R7K | SRN2012T-150K | SRN2012T-220K | SRN2012T-6R8K |
| 제조업체 | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | SRN2012T | SRN2012T | SRN2012T | SRN2012T | SRN2012T |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 1.04 A | 1.04 A | 1.04 A | 1.04 A | 1.04 A |
| Current-Saturation(Isat) | 740mA | 740mA | 740mA | 740mA | 740mA |
| Shielding | Semi-Shielded | Semi-Shielded | Semi-Shielded | Semi-Shielded | Semi-Shielded |
| DCResistance(DCR) | 180mOhm | 180mOhm | 180mOhm | 180mOhm | 180mOhm |
| Q@Freq | 13 @ 7.9MHz | 13 @ 7.9MHz | 13 @ 7.9MHz | 13 @ 7.9MHz | 13 @ 7.9MHz |
| Frequency-SelfResonant | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 7.9 MHz | 7.9 MHz | 7.9 MHz | 7.9 MHz | 7.9 MHz |